Ha rászánod a következő néhány percet az életedből, hogy ezt elolvasd, és hajlandó vagy teljesen félretenni a régi, rögzült, női magazinokból származó előítéleteidet és a barátnőiddel való közös panaszkodásokat, akkor garantálom neked, hogy megérted, miért csinálja ezt szinte minden férfi… és ami még sokkal fontosabb, pontosan látni fogod a saját belső működésedben, hogy te magad miért dőlsz be újra és újra a saját irreális elvárásaidnak, módszeresen tönkretéve ezzel a férfi-női polaritást és a párkapcsolati dinamikát.
Nézzük a legtipikusabb, szinte minden háztartásban lejátszódó mintát: amint egy párkapcsolat vagy házasság eléri azt a szintet, hogy a férfi egy kicsit hátradől, kényelmessé válik, és látszólag már nem tesz napi szinten energiát a kapcsolatért, nem udvarol, nem hoz virágot, te mint nő azonnal pánikba esel. A tudatalattid azonnal bekapcsolja a vészcsengőt: „Nem szeret, el fog hagyni, nem vagyok elég vonzó!” És mi történik ilyenkor a gyakorlatban? A pánik hatására azonnal átmész az úgynevezett „megmentő, szervező és megoldó” üzemmódba. Elkezdesz helyette is gondolkodni, helyette is dolgozni, helyette is szervezni a hétvégi programokat, elképesztő módon alkalmazkodni, és egy hatalmasra fújt, üres lufi mögé bújva próbálod mindenáron, görcsösen fenntartani a tökéletes boldogság és a funkcionáló „család/kapcsolat” illúzióját a külvilág felé.
De el kell fogadnod egy alapvető, tiszta pszichológiai és evolúciós tényt: a férfiak biológiailag és mentálisan teljesen máshogy kapcsolódnak és működnek, mint a nők. A férfi agy és idegrendszer alapvetően a célorientáltságra és a kényelemre, az energiamegtakarításra törekszik, amennyiben nincs előtte egyértelmű, komoly kihívás vagy motiváció. Gondolkodj végre józan ésszel: ha te mindent megoldasz helyette, ha te futsz utána, ha te kezdeményezed a beszélgetéseket, ha te kéred számon, ha te szervezed az életét, és ha te nyelsz le minden egyes problémát, akkor ő miért tenne bármit is? Miért törné magát, miért fektetne be energiát, ha te önként, dalolva és bűntudatból mondasz le a saját határaidról a megfelelési kényszered miatt? A valóság az, hogy te magad neveled őt passzivitásra a saját működéseddel.
Nézzük meg ezt a polaritás törvénye felől. A párkapcsolati dinamikát a maszkulin és feminin energiák feszültsége tartja életben. A maszkulin energia lényege az irányítás, a védelem, a struktúra és a térfoglalás. A feminin energia a befogadás, a jelenlét, az intuíció és az áramlás. Amikor te nőként átveszed az irányítást, amikor te kezded el menedzselni a kapcsolatot és a férfit, te magad lépsz bele a maszkulin szerepbe. A polaritás törvénye szerint két azonos pólus taszítja egymást. Mivel te elfoglaltad a maszkulin teret, a férfinak nem marad más választása, mint hogy visszahúzódjon a passzív, feminin pólusra. Te magad kasztrálod őt energetikailag azzal, hogy túlvállalod magad.
Amíg kívülről várod a megoldást, és te akarod egyedül, nőként kikaparni a gesztenyét a tűzből, addig valójában csak egy mélyen sérült, mérgező játszmát tartasz életben. Egy olyan kibillent dinamikát, amiben te teljesen elfáradsz, kiégsz, megkeseredsz és egy házisárkánnyá változol, ő pedig még jobban ellustul, még mélyebbre süllyed a kanapéba, és ami a legszomorúbb: teljesen elveszíti a férfiúi tiszteletét és vágyát irántad. Mert a férfi nem tud vágyni egy olyan nőre, aki az anyjaként vagy a főnökeként viselkedik vele szemben.
A valódi, biztonságos és szenvedélyes kötődés ott kezdődik, amikor megérkezel saját magadhoz, a saját tiszta női középpontodhoz, és tudatosan, szeretettel, de sziklaszilárdan NEM teszel meg olyasmit a férfi helyett, ami az ő egyéni felelőssége lenne. El kell bírnod a csendet. El kell bírnod azt a feszültséget, amikor a férfi nem ugrik azonnal, és nem szabad az első üres pillanatban megmentened a helyzetet. Amíg nem mersz teljesen önmagad lenni, és nem mersz tiszta, határozott határokat húzni, addig ő sem fog veled valódi, egyenrangú társként kapcsolódni. A férfi nem tud tisztelni egy olyan nőt, akinek nincs saját önbecsülése és belső tartása.Hagyd abba a férfi helyetti munkát. Kattints a linkre, és jelentkezz a programomra, ahol megtanítalak a polaritás kőkemény törvényeire, arra, hogyan húzd meg a határaidat anélkül, hogy mardosó bűntudatod lenne, és hogyan nyerd vissza azt a tiszta női vonzerődet, amire a férfiak ösztönösen tisztelttel és elköteleződéssel reagálnak. Ébredj a Sikerre!